Manufacturer of a wide range of products which include hospital examination table bed, hospital simple examination table, wooden doctor office table, chiropractic treatment table and bams medical equipment anatomy and physiology tables.
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Examination Table |
| Material | Mild Steel |
| Operation Mode | Manual |
| Frame Material | Mild Steel |
| Is It Foldable | No |
| Dimensions | 24"X72" |
| Brand | NSS |
| Model Name/Number | NSS |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Examination Table |
| Material | Mild Steel |
| Operation Mode | Manual |
| Frame Material | Mild Steel |
| Overall Length | 2000 mm |
| Overall Width | 600 mm |
| Is It Foldable | Yes |
| Brand | Neermit |
| Color | Blue |
| Finishing | Polished |
| No of Legs | 4 |
₹ 9800 / Piece Get Latest Price
| Table Material | Plywood |
| Primary Material | Plywood |
| Table Shape | Rectangular |
| Table Size | 1200×600 mm |
| Material | Wooden |
| Shape | Rectangular |
| Storage | With Storage |
| Frame Material | Mild Steel |
| Finish | Powder Coated |
| Size / Dimensions | 4x2 Feet |
| Usage Area | Corporate Office |
| Storage Type | Drawer Storage |
| Table Height | 4 Feet |
| Color | White and Brown |
| Usage/Application | Doctor Office |
| No. of Drawers | 3 Drawers |
| Size | 4x2feet |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 9300 / Piece Get Latest Price
| Type | Non Adjustable |
| Sterile/ Non Sterile | Sterile |
| Usage/Application | Hospital |
| Color | White |
| Thickness | 4mm |
| Finished | Powder Coated |
₹ 12500 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Polished |
| Color | Silver |
| Finishing | Polished |
| Type | Tables |
| Technique | Hot Rolled |
Guru Bhimraya Vagholi (CEO)
Neermit Enterprises
Balkrusan Park, Behind R.R.College, Sangli Road
Jath - 416404, Sangli, Maharashtra, India