Our range of products include stainless steel dustbin trolley, food serve trolley, stainless steel stretcher, stainless steel bedside trolley, hospital stainless steel dressing trolley and hospital instrument trolley.
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 50 L |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | Dustbin Trolley |
| Finishing | Polished |
| Technique | Hot Rolled |
₹ 8800 / Piece Get Latest Price
| Service type | Meal service |
| No. of shelves | 2 shelves |
| Material | SS 304 |
| Trolley size | 750x450x900 mm |
| Application | Restaurant |
| Load Capacity | 200 Kg, 200 kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 11500 / Piece Get Latest Price
| SS grade | SS 202 |
| Type | Simple |
| Load capacity kg | 200 |
| With mattress | No |
| Finish | Matt |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Number Of Shelves | 3 |
| No. Of Shelves | 3 |
| Finish | Matt |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Load Capacity | 50-100 kg |
| Trolley Type | Platform Trolley |
| Size | 400 x 300 x 835 mm |
| Usage/Application | Hospital |
| Shape | Rectangle |
| Type | Dressing Trolley |
| Number Of Shelve | 3 |
Minimum order quantity: 5 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Trolley Type | Dressing Trolley |
| Number Of Shelves | 3 Shelves |
| Material | Stainless Steel |
| Structure Material | Stainless Steel |
| Structure | Heavy |
| With Bowl And Bucket | Without Bowl And Bucket |
| Top Size | 600 x 450 mm |
| Guard Rail | Top Shelf Rails |
| Color | Silver |
| No Of Wheels | 4 |
| Usage/Application | Hospital |
| Finish | Polished |
| Trolley Size Mm X Mm X Mm | 22x14x8 Inch |
| Number Of Shelve | 3 |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Capacity | 100kg |
| Finishing | Polished |
| Shape | Rectangle |
₹ 2700 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Hospital |
| Color | Silver |
| Category | Instrument Trolly |
| Shape | Rectangle |
| No Of Shelves | 2 |
| Number Of Castor | 4 |
| Surface Finishing | Polished |
| Size | 500 x 300 x 835 mm |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Type | ECG Trolley |
| Color | Silver |
| Finishing | Polished |
| Usage | Hospital |
₹ 4100 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Sterile/ Non Sterile | Non Sterile |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Box |
| Color | Silver |
| Finishing | Polished |
₹ 1950 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Size | Medium |
Guru Bhimraya Vagholi (CEO)
Neermit Enterprises
Balkrusan Park, Behind R.R.College, Sangli Road
Jath - 416404, Sangli, Maharashtra, India