Manufacturer of a wide range of products which include stainless steel canteen dining table, stainless steel folding table/catering table/dining table, stainless steel bench, stainless steel folding table, stainless steel banquet /canteen/catering folding table and foot operated hand wash sink.
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Table Top Material | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Table Length | 1200 mm |
| Table Width | 600 mm |
| Table Height | 750 mm |
| Color | Silver |
| Thickness | 2mm |
| Size | 4ft |
Minimum order quantity: 100 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Folding Type | Foldable Legs |
| Table Type | Banquet Table |
| Top Material | Stainless Steel |
| SS Grade | 304 |
| Stainless Steel Grade | SS 202 |
| Table Shape | Rectangular |
| Table Size | 6*1.5 ft |
| Number Of Seater | 4 Seater |
| Surface Finish | SS Finish |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
₹ 2800 / Piece Get Latest Price
| Backrest Type | Without Backrest |
| Seating Capacity | 2 Seater |
| Backrest | Without Backrest |
| Armrest | Without Arm Rest |
| Brand | Neermit |
| Surface Finish | Polished |
| Material | SS |
| Type | Bench |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Folding Type | Foldable Legs |
| Material | Stainless Steel |
| Table Type | Buffet Table |
| Top Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Restaurant |
| Stainless Steel Grade | SS 202 |
| Table Shape | Rectangular |
| Table Size | 4x2 ft |
| Surface Finish | Mirror Finish |
| Base Type | Marble |
| Color | Green |
| Thickness | 2mm |
Minimum order quantity: 5 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Folding Type | Foldable Legs |
| Table Top Material | SS |
| Table Type | Banquet Table |
| Top Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Restaurant |
| Shape | Rectangular |
| Seating Capacity | 6 Seater |
| Surface Finish | Mirror Finish |
Minimum order quantity: 5 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 19500 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Johnson |
| Wash Basin Type | Table Top Basin |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 2mm |
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 5600 / Piece Get Latest Price
| Folding Type | Foldable Legs |
| Material | Stainless Steel |
| Table Type | Dining Table |
| Size | 20 Inch |
| Top Material | Stainless Steel |
| Stainless Steel Grade | SS 202 |
| Table Shape | Rectangular |
| Table Size | 6*1.5*2.5 |
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | SS 202 |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Square |
| Table Top Material | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Surface Treatment | Powder Coated |
| Number Of Seater | 3 Seater |
| Set Contains | With Stools |
| Usage/Application | Canteen |
₹ 12500 / Piece Get Latest Price
| Table Type | Work Table |
| Size | 4*2 Feet |
| Table Shape | Rectangular |
| Table Size | 6x2.5 ft |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Top Material | Stainless Steel |
| Stainless Steel Grade | SS 202 |
₹ 3800 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Restaurant |
| Surface Finish | Polished |
| Product Color | Silver |
| Material | SS |
| Type | Folding Table |
₹ 5800 / Piece Get Latest Price
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Shape | Rectangle |
| Color | Silver |
| Finishing | Polished |
| Type | Canteen Table |
| Material | Stainless Steel |
₹ 5700 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Restaurants |
| Shape | Rectangular |
| Color | Green |
| Material | SS |
| Finishing | Color Coated |
₹ 58000 / Piece Get Latest Price
| Counter Type | Service Counter |
| Material | Stainless Steel 202 |
| Counter Length | 6 ft |
| Usage Type | Cooking And Serving |
| Usage/Application | Street Food Stall |
| No. Of Shelves | 4 Shelves |
| Number Of Pans | No pan |
| Counter Height | 38 inch |
| Counter Depth | 30 inch |
| Usage Area | Foodcart |
| Top Type | Stainless Steel Top |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 13500 / Piece Get Latest Price
| Table Shape | Rectangular |
| Top Material | Granite |
| Table Top Material | Granite |
| Base Material | Stainless Steel |
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Table Height | 750 mm |
| Surface Finish | Glossy Finish |
| Shape | Rectangular |
| Usage Area | Restaurant, Hotel, Canteen, Banquet Hall |
Minimum order quantity: 5 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Table Type | Single Sink Table |
| Material Grade | SS 304 |
| Table Size | 48x24 in |
| Sink Bowl Size | 18x16 in |
| Bowl Depth | 10 in |
| Sink Thickness | 1.0 mm |
| Sink Type | Double Bowl Sink |
| Shape | Rectangular |
| Color | Silver |
| Finishing | Polished |
| Technique | Hot Rolled |
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 15500 / Piece Get Latest Price
| Color | Silver |
| Finishing | Polished |
| Material | SS |
| No. Of Sink | 1 |
| No Of Lags | 4 |
₹ 13000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Industry |
| Table Top Material | SS |
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity(kg) | 200 kg |
| Type | Shopping Trolley |
| Material | SS |
| Usage/Application | Hospital |
| Structure | Platform |
| Color | Silver |
₹ 64500 / Piece Get Latest Price
| Usage Application | Two Wheeler |
| Equipment Type | Trolley Jack |
| Packaging Type | Box |
| Material | SS |
| Type | Tea Shop |
| Finishing | Polished |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Top Material | Stainless steel |
| Material | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Table Shape | Round |
| Storage Type | No Storage |
| Table Height | 1200 |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Size | 24x36 Inches |
| Usage/Application | Kitchen |
| Table Shape | Rectangle |
| Color | Silver |
| Finshing | Polished |
| Material | SS |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Size | 4x2 Feet |
| Material | Stainless Steel |
| Grade Of Material | SS 202 |
₹ 5700 / Piece Get Latest Price
| Use Type | Table |
| Size | 12 Inch |
| Arm Length | 700 |
| Load Capacity | 120–200 kg |
| Body Material | Stainless Steel |
| Locking Type | Manual Lock |
| Finish | SS Matt |
| Brand | Neermit |
| Usage/Application | Exterior |
| Thickness | 2mm |
| Color | Silver |
| Finished | Glossy |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 12500 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Application | Commercial Kitchen |
| Table Type | Work Table |
| Storage Type | Single Undershelf |
| Stainless Steel Grade | SS 304 |
| Table Size | 4x2 ft |
| Top Material | Stainless Steel |
| Table Height | 900 mm |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Surface Finish | Matt Finish |
| Table Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 5 Piece
Stainless steel industry working table 4*.2.5*2.5 ft
₹ 15000 / Set Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Is It Foldable | No |
| Surface Finished | Glossy |
| Plywood Thickness | 2mm |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 10 Set
₹ 3800 / Piece Get Latest Price
| Primary Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 Kg |
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Table Shape | Round |
| Top Material | Stainless Steel |
| Table Diameter | 600 mm |
| Base Style | Single centre leg |
| Base Material | Stainless Steel |
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Usage Area | Dining Area |
| Top Diameter | 80 cm |
| Surface Finish | Matt Finish |
| Shape | Round |
| Table Height | 770 mm |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Canteen |
| SS Grade | 304 |
| Number Of Seater | 4 Seater |
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Guru Bhimraya Vagholi (CEO)
Neermit Enterprises
Balkrusan Park, Behind R.R.College, Sangli Road
Jath - 416404, Sangli, Maharashtra, India