Prominent & Leading Manufacturer from Jath, we offer hospital semi fowler bed, stainless steel palana, stainless steel wash basin, stainless steel baby cradle, mild steel semi flower hospital bed and hospital examination table.
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Operation Mode | Manual |
| Operating Type | Manual |
| Crank Type | Single Crank |
| Frame Material | Mild Steel |
| Top Type | Solid Sheet |
| Length | 6 Feet |
| Side Railing | No Railing |
| Automation Grade | Manual |
| Elevation | Head and Leg Both Side |
| Usage/Application | Hospitals |
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 29500 / Piece Get Latest Price
| Age Group | Newly Born |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Neermit |
| Color | Silver |
| Finished | Polished |
| Thickness | 2mm |
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Type | Single Bowl |
| Wash Basin Type | Corner Basin |
| Shape | Rectangular |
| Color | Silver |
| Finshing | Polished |
| Material | SS |
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Age Group | Newly Born |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Neermit |
| Color | Silver |
| Thickness | 10mm |
| Finished | Polished |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Operation Mode | Manual |
| Crank Type | Single Crank |
| Bed Type | Semi Fowler |
| Frame Material | Mild Steel |
| Top Type | Solid Sheet |
| Side Railing | No Railing |
| Operating Type / Automation Grade | Manual |
| Size/Dimension | 6.5 X 3 X 2.5 Feet |
| Elevation | Head Side |
| Wheels available | No |
| Usage/Application | Hospitals |
| Load Capacity | 60kg |
| Finish | Powder Coated |
| Color | White |
Minimum order quantity: 3 Piece
₹ 9300 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Examination Table |
| Material | Mild Steel |
| Operation Mode | Manual |
| Frame Material | Mild Steel |
| Overall Length | 2000 mm |
| Overall Width | 600 mm |
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Operation Mode | Hydraulic |
| Crank Type | Two Crank |
| Bed Type | Fowler |
| Frame Material | Mild Steel |
| Top Type | Solid Sheet |
| Side Railing | No Railing |
| Operating Type / Automation Grade | Manual |
| Elevation | Head Side |
| Wheels available | No |
| Usage/Application | Hospitals |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 6800 / Piece Get Latest Price
| Operating Type / Automation Grade | Manual |
| Bed Type | Plain |
| Size/Dimension | 6.5 X 3 X 2.5 Feet |
| Frame Material | Mild Steel |
| Wheels available | No |
| Usage/Application | Hospitals |
| Bed Material | Foam |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 3 Piece
₹ 6600 / Piece Get Latest Price
| Operating Type / Automation Grade | Manual |
| Bed Type | Plain |
| Size/Dimension | 6.5 X 3 X 2.5 ft |
| Frame Material | Mild Steel |
| Elevation | No |
| Wheels available | No |
| Usage/Application | Hospitals |
₹ 11500 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Steel |
₹ 3800 / Piece Get Latest Price
| Size | 5 Feet |
| No. of Folds | 2 Folds |
| Frame Material | Aluminum |
| Brand | Neermit |
| Color | Silver |
| Thickness | 2mm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 5100 / Piece Get Latest Price
| Frame Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 1800mm x 550mm x 800mm |
| Is It Adjustable | Non Adjustable |
| Color | Silver |
| Thickness | 2mm |
| Size | 4ft |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Bed Function | 3 function |
| Operating Type / Automation Grade | Manual |
| Bed Type | ICU |
| Size/Dimension | 6.5 X 3 X 2.5 Feet |
| Frame Material | Mild Steel |
| Elevation | Head and Leg Both Side |
| Wheels available | Yes |
| Usage/Application | Hospitals |
| Load Capacity | 60kg |
| Finish | Powder Coated |
Minimum order quantity: 50 Piece
Guru Bhimraya Vagholi (CEO)
Neermit Enterprises
Balkrusan Park, Behind R.R.College, Sangli Road
Jath - 416404, Sangli, Maharashtra, India