Manufacturer of a wide range of products which include stainless steel water tank 60 litre and stainless steel water tank.
₹ 6800 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | Less than 1000 L |
| Steel Grade | SS 304 |
| Wall Thickness | 1.0 mm |
| Number of Layers | Single Layer |
| Application Area | Residential |
| Color | Black |
| Tank Orientation | Horizontal |
| Material | SS |
| Finished | Polished |
| Tank Shape | Rectangular |
| Shape | Cylindrical |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 6800 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | Less than 1000 L |
| Tank Shape | Rectangular |
| Steel Grade | SS 304 |
| Wall Thickness | 1.0 mm |
| Number of Layers | Single Layer |
| Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Tank Orientation | Horizontal |
| Thickness | 23mm |
| Finished | Color Coated |
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 75 |
| Tank Shape | Rectangular |
| Steel Grade | SS 304 |
| Wall Thickness | 1.0 mm |
| Number of Layers | Single Layer |
Guru Bhimraya Vagholi (CEO)
Neermit Enterprises
Balkrusan Park, Behind R.R.College, Sangli Road
Jath - 416404, Sangli, Maharashtra, India