Pioneers in the industry, we offer simple hospital bed and plain hospital bed from India.
₹ 6800 / Piece Get Latest Price
| Length | 5 Feet |
| Frame Material | Mild Steel |
| Bed Type | Plain |
| Operating Type / Automation Grade | Manual |
| Elevation | Head and Leg Both Side |
| Usage/Application | Hospitals |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Bed Type | Plain Bed |
| Frame Material | Mild Steel |
| Top Type | Ms sheet |
| Overall Length | 1900 mm |
| Overall Width | 900 mm |
| Safe Load | 150 kg |
| Operating Type / Automation Grade | Manual |
| Size/Dimension | 6.5 X 3 X 2.5 ft |
| Elevation | No |
| Wheels available | No |
| Usage/Application | Hospitals |
Minimum order quantity: 4 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Guru Bhimraya Vagholi (CEO)
Neermit Enterprises
Balkrusan Park, Behind R.R.College, Sangli Road
Jath - 416404, Sangli, Maharashtra, India