Leading Manufacturer of balcony steel railing, stainless steel restaurant table, stainless steel chain railing, steel staircase railings and stainless steel chair from Jath.
₹ 700 / Feet Get Latest Price
| Railing Material | Mild Steel |
| Steel Grade | SS304 |
| Rail Height | 750 mm |
| Usage/Application | Home |
| Position | Balcony |
| Infill Type | Horizontal Rod |
| Surface Finish | Mirror Finish |
| Design Style | Plain |
| Handrail Profile | Round |
| Application Area | Balcony, Terrace, Staircase, Verandah, Walkway |
| Usage Segment | Residential |
Minimum order quantity: 100 Feet
₹ 12500 / Set Get Latest Price
| Table Shape | Rectangular |
| Table Top Material | Plywood |
| Top Material | Plywood |
| Base Material | Stainless Steel |
| Material | Stainless Steel |
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Table Height | 770 mm |
| Surface Finish | Matt Finish |
| Shape | Rectangular |
| Is It Foldable | No |
| Surface Finished | Matt |
| Plywood Thickness | 2mm |
₹ 580 / Feet Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Brand | Jindal |
| Finish | Glossy |
| Position | Deck |
| Application | Balcony |
| Glass Thickness | 12 mm |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Usage/Application | Home |
| Design | Bar |
| Color | Silver |
| Railing Type | Wall Mounted |
| Surface Finish | Anodized |
Minimum order quantity: 38 Feet
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 700 / Feet Get Latest Price
| Design | Bar |
| Position | Bridge |
| Is It Ornamental | Non Ornamental |
| Brand | Neermit |
| Color | Silver |
| Height Of Railing | 3ft |
| Material | SS |
₹ 730 / Feet Get Latest Price
| Design | Bar |
| Position | Bridge |
| Is It Ornamental | Non Ornamental |
| Color | Grey |
| Height Of Railing | 2ft |
| Material | Steel |
| Surface Finish | Polished |
₹ 710 / Feet Get Latest Price
| Position | Stairs |
| Is It Ornamental | Non Ornamental |
| Color | Silver |
| Material | Steel |
| Surface Finish | Polished |
Guru Bhimraya Vagholi (CEO)
Neermit Enterprises
Balkrusan Park, Behind R.R.College, Sangli Road
Jath - 416404, Sangli, Maharashtra, India